| dana574 a întrebat:

Ce inseamna sistem de irigatii si piramida? va rog

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Sistemul de irigati este alcatuit din mai multe canale care conduc apa dintr-un rau/ fluviu catre culturi in veredea irigarii acestora.
Piramida este o constructie cu un varf si patru laturi, conceputa de egipteni azteci si maiasi.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Piramid%C4%83

2 răspunsuri:
| kedin a răspuns:

Uite Http://www.aqua-plant.ro acesta este un sistem de auto-irigare eficient. Nu este nevoie de surse electrice si ajuta planta sa isi ia continutul de apa pentru 30 de zile fara a fi nevoie de udare zilnica.