| Razvy12 a întrebat:

Ce materii imi trebuie in special sa invat? ca vreau sa dau mai departe la o facultate de informaticabig grin

8 răspunsuri:
| cristiana199 a răspuns:

Matematica, fizica si informatica la greu...
La astea trebuie sa fii cel mai bun
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica, Informatica. Daca dai la Politehnica(Automatica&Calculatoare) trebuie sa stii si fizica.

| AniCasi a răspuns:

Matematicaaa si info tongue

| FuckSchool a răspuns:

Matematica, informatica si fizica happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematică, informatică si fizică.

| beniamin1994 a răspuns:

Mate
informatica
fizica

| LolaLollita a răspuns:

Daca dai la informatica (unde se face partea de soft), iti trebuie informatica, engleza si matematica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai nevoie de informatica. si a invata nu inseamna sa inveti lectia si sa iti faci temele ci sa lucrezi mult pe cont propriu. asta face diferenta.

in plus mai ai nevoie de matematica si de engleza pentru ca in programare engleza e de baza. toate documentatiile serioase si demne de incredere sunt in engleza.

fizica nu e obligatorie decat daca vrei sa te duci spre partea hardware si nu software. oricum nu strica sa ai notiunile de baza mai ales in electronica