| deea_5245 a întrebat:

Ce medicamente pot sa iau ca sa-mi treaca raceala cat mai repede...am dureri in gat. nausl infundat... o stare ciudata la cap. o senzatie aiureasad .nu ma simt deloc bine. de 4 zile sunt asa.am luat biseptrim. dar simt ca nu`mi face nimicsad ajutati`ma va rog.nu mai suport sa stau asacrying(

25 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Fervex...pliculete si iei cam 4 pe zi!
la mine a avut efect mereu, sper sa aiba si la tine!
sanatate!

| ViVi a răspuns:

Coldrex MaxGrip lemon + vit c

nu costa mult

o zi buna

| utzuman2006 a răspuns:

Ai grija la virusul AH1N1...mai bine consulta un medic...

| psiholoaga a răspuns:

Coldrex HotRem mi se pare cel mai bun. Sau pliculete de coldrex, dizolvat in apa.

| ViVi a răspuns:

Coldrex e cel mai bun

sanatate

| girlxx21 a răspuns:

Coldrex la plic. Ia 3-4 pe zi!
Insanatosire grabnica!

| M4RK a răspuns:

Fervex sau coldrex sunt cele mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antiinflamatoare (de care vrei tu). Mie-mi place paracetamol sinus, desfunda si nasul instantaneu. Si, oricum, raceala trece in 7 zile daca iei medicamente sau intr-o saptamana daca nu iei nimic.rolling on the floor

| pepe a răspuns:

Cel mai bine ar fi să te adresezi unui medic specialist, poate că ai nevoie de antibiotice ca să-ţi trecă.

| JustMeFlory a răspuns:

Modafenul este cel mai bun! Intr-o ora esti ca noua! Si daca iei modafen in 2-3 zile te faci bine+bea ceaiuri din musetel, si pentru durerile in gat ia Tamtum verde!
Insanatosire grabnica!happy

| Jonsdottir a răspuns:

Nurofen raceala si gripa, ieri ma simteam si eu la fel si am luat nurofen, dupa jumatate de ora am inceput sa ma simt mai bine happy

By Dy
Xo~Xo

| Dara a răspuns:

Join the club! Eu sunt asa de doua zile, iau paracetamol sinus si vitamina C. E destul de bunicel, dar tot persista o stare usoara de ameteala, ca asa-i in timpul "meciului". Azi dimineata a inceput sa ma intepe si in gat, asa ca iau Trachisan. Nu mai lua biseptrim ca nu are nici o legatura cu simptomele descrise de tine si te incarci cu medicamente inutil.

| eek a răspuns:

Ai o infectie in gat. am patit si eu.nici nu ma puteam tine pe picioare.am fost la doctorita de fam.si mi a dat nurofen 400 si niste antibiotice. da nu mai stiu cum se chemau.nu lau pastile de astea pentru gat.gen hexoral sau strepsils.ca nu te ajuta cu nimic.big grin mergi al doctor.big grin

| madutz90 a răspuns:

Pentru mine cele mai bune medicamente impotriva racelii sunt HUMEX. imi trece cam in 3 zile

| viking a răspuns:

Ceapa, usturoi, lamaie, mai tragi si cate un paharel de tuica.

| ciresika a răspuns:

Incearca un nurofen raceala si gripa...si bea cateva ceaiuri!

| danacrista a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic nu intotdeauna ce e bun pentru altcineva e bun si pentru tine.nu trebuie sa iei medicamente asa de capul tau sau dupa parerea altora.Medicul stie cel mai bina.SANATATE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coldrex, ceaiuri cu miere, propolis pentru gat.
Pentru nas: olynth, la mine a facut minuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare si pe mine ce ma fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oscilococcinum happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ami pare rau si pe mine madoare gatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mana si agumentin e cel mai tare antibiotic nici nu vei stii cand tia trecutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceai de musetel si stai bine inbracata ca iti treca raceala ca si eu sunt racita si beau ceai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce sa iei fa gargara cu otet combini apa calduta cu un pic de otet si faci gargara. insanatosire gravnica rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia si tu paracetamol