| Anomim2025 a întrebat:

Ce oras din punct de vedere economic (locuri de munca in domeniul economiei ), frumos, muntos plus activitati ati recomanda sa locuiasca cineva ( in Romania )? As vrea sa ma mut din Craiova dupa facultate intr-un oras cum l-am descris mai sus.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un oras bun. Are si industrie si turism. Este un oras cultural. deci imi pare un oras foarte bun. Poti sa te mai si documnetezi pe net. Uite un exemplu: http://www.capital.ro/......27332.html
Eu cunosc mai bine Oradea. Este un oras frumos dar este de campie spre deal. Eu asta iti recomandam daca nu ziceai de un oras de munte.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Brasovul. Clujul este mai de deal catre campie. In cluj si viata este mai scumpa. Este cel mai scump oras din Ardeal.

| Anomim2025 explică (pentru Salontanul):

Cum este situatia economica in Brasov?

| Anomim2025 explică (pentru Salontanul):

Imi place mult aerul de munte si privelistea happy

| Salontanul a răspuns (pentru Anomim2025):

Este un oras bun. Are si industrie si turism. Este un oras cultural. deci imi pare un oras foarte bun. Poti sa te mai si documnetezi pe net. Uite un exemplu: http://www.capital.ro/......27332.html
Eu cunosc mai bine Oradea. Este un oras frumos dar este de campie spre deal. Eu asta iti recomandam daca nu ziceai de un oras de munte.

| GdX a răspuns:

Singurul care se potriveste descrierii tale este Brasovul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din punct de vedere al locurilor de munca in economie niciun oras nu bate Bucurestiul unde isi au sediul toate marile corporatii.

Un oras "muntos" si frumos ar fi Brasovul si Sibiul.

In rest ai mai avea de ales Iasul si Clujul ca orase dezvoltate ce iti ofera locuri de munca

| Anomim2025 explică (pentru suntserios):

Cum e comparatie dintre Cluj si Brasov? Avantaje si dezavantaje?

| suntserios a răspuns (pentru Anomim2025):

Nu cunosc Clujul sa fac comparatie. Brasovul ca si oras este extrem de furmos, curat, linistit dar nu cred ca pe partea economica are o ofera bogata de joburi

| neutrino a răspuns:

Sibiu sau Brasov.