| Anonima123321 a întrebat:

Ce pasi trebuie sa urmeze un parinte ca sa isi inscrie copii la scoala in Anglia si ca sa faca ajutor social?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai..in primul rand ar trebui sa alegeti o scoala, sa va interesati de modul de inscriere de pe site-ul respectiv si sa luati legatura cu angajatii de acolo (fiind o scoala din Anglia sigur au un site cu informatii despre inscriere)

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

He, he, ajutorul social e poveste cu cantec (se poate lasa cu expulzarea). Vezi http://www.djepcluj.ro/pdf/ghid%20ue.pdf

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu inteleg de ce mi-ati raspuns mie...ma rog. Vorbeam strict de inscriere. happy

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia-o drept o completare.

| Anonima123321 explică:

Mda, multumesc pentru raspunsuri. Legat de expulzare nu prea cred, ma abtin sa comentez mai mult nu inteleg de ce razi de necazul altuia...

| doctorandus a răspuns (pentru Anonima123321):

Nu inseamna ca rad de necazul tau, pur si simplu ti-am explicat care sunt regulile sederii.