| anonim_4396 a întrebat:

Ce proprietati medicinale are iedera cataratoare? Creste pe langa casa mea si ma intrebam cum as putea-o folosi.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Se foloseste la tratarea celulitei si in combinatie cu frunze de varza pentru picioare grele.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu pot sa iti o reteta care se bea pentru ca nu stiu sigur daca este sau nu otravitoare...(nu am gasit prea multe informatii)
Am gasit aceasta reteta:
Frectii cu macerat de iedera
Doua maini de frunze de iedera cataratoare lasate la macerat timp de 24 de ore intr-un litru de apa rece si apoi filtrate; lichidul este folosit pentru frectii zilnice repetate pe zonele celulitice.
Sursa: http://www.medicultau.com