| katalinu26 a întrebat:

Ce sa aleg pentru prietena mea: un trandafir alb superb sau un trandafir rosu simplu...nu prea fascinant? HELP!

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Depinde ce doreşti să exprimi! Albul este simbolul purităţii, roşu semnifică dragoste, pasiune.
Indiferent de culoarea florii, prietena ta ar trebui să fie încântată de gestul tău.
O zi cu zâmbet să ai!

| AlinaaAli a răspuns:

Depinde de ce ii place ei, daca i-ai mai dat flori inseamna ca stii daca ii place trandafirul alb sau rosu, de exemplu mie mi-ar placea sa primesc unu' alb :X:X

| AlinaaAli a răspuns:

Sau uite! nu te-ai gandit la un trandafir albastru? are si miros si de toate si tine si mult! eu am acasa de la prietenul meu un buchet de trandafiri albastrii cam de 1 an si ceva si chiar daca s-au uscat au ramas la fel, foarte frumosi! atat numai ca daca ii atingi mai binishor le cad petalele! dar sunt superbi :X

| drbear a răspuns:

Orice trandafir vrei tu,dar oricum ramane ceva banal. Eu iti recomand sa fi creativ,si sa ii cumperi niste flori pe care nici macar ea fiind fata nu le cunoaste. Nu trebuie sa fie scumpe,dar sa fie colorate si poate, daca ai noroc sa aiba si miros.
Mergi la florarie, cea mai mare din orasul tau si scotoceste dupa o floare de 4-10 lei firul. Intereseaza-te neaparat sa tina mult. ( e frumos ca sa se trezeasca in fiecare dimineata cu florile de la tine,inca neofilite in vaza). Mie imi plac crizantemele. Vin in multe culori,tin foarte mult si au miros. Trandafirii sunt banali, tin putin, nu miros a nimic...

| didik15 a răspuns:

Ar fi mai simplu si mai frumos sa ii combini...un trandafir rosu in mijloc si cei doi albi sau invers.Dar este mai de efect un trandafir albastru