| ffrumusika24 a întrebat:

Ce sa fac ca sa slabesc cand aveam 7 ani eram foarte slaba parinti miau luat niste vitamine in forma de banuti de ciocolata care mi-au dat pofta de mancare de atunci tot pun pe mine iar acum am 12 ani si 55 de kilograme acum o luna aveam 60 dar am mai slabit deoarece nu am putut manca din cauza calduri

Răspuns Câştigător
| edytzu4 a răspuns:

Am exact aceeasi problema(dar am 49). eu gasesc o singura solutie : SPORT.Gaseste un sport care iti place si renunta la grasimi ...mananca mai mult pui si nu mai manca fructe seara si in loc de mancare dupa ora 6-7 ia o salata.preferata mea este cea bulgareasca. funda?

2 răspunsuri:
| BOOBZen a răspuns:

Am si eu 11 ani si am avut aceeasi problema,am reusit sa slabesc,dar te asigur ca n-am slabit chiar intr-o saptamana, dar tu cred ca ai destul la dizpozitie pana incepe scoala, mai este mult. Uite:
http://www.dorinspoaller.ro/......saptamana/
Nu manca dupa 18:00, nu te infometa daca iti este foame dupa acea ora, nu este bine si suntem in crestere, mananca ceva slab cum ar fi un fruct.Ai nevoie de carne totusi,dar mananca macar putina carne slaba,cum ar fi de vita,si daca trebuie sa manaci paine, incearca paine prajita sau neagra, sau chiar neagra si prajita.Painea prajita sau neagra nu contin atatea grasimi.
Si fa exercitii macar o ora pe zi, cat poti tu:
http://www.sfatulmedicului.ro/......izice_1593
Si inca un link:
http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm
Mult succes, a si bea ceai cu lamaie, la fel si apa cu lamaie.

| Dj14mally a răspuns:

Pai uite asa sora mea si mama e la dieta:dimineata bei ceai verde farza zahar sau doar un pic de zahar... daca vrei un fruct marog.sau la pte cu cereale dar rarrr ca nu trebuie dulce...la pranz ceva usor o ciorva vinete sau ceva oiar seara unavtivia sau mai multebig grinDiar fructe multe poti si sa iesi ziua sa te plimbi o9 ora s taram gata.o sa slabesti dar nu deodata.