| lordbogdan a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai fie somn noaptea?

8 răspunsuri:
| 346552 a răspuns:

De ce nu ai vrea sa-ti fie somn?
Orice fiinta se mai si odihneste... Deh, de-aia exista noaptea.

Ma rog, bea o cafea tare (sau mai multe), dar nu exagera...
Ar merge si un redbull sau alt energizant thinking

| danezu87 a răspuns:

Sa dormi happy

| ZEU93 a răspuns:

Dormi de amiaza si stai noaptea happy

| filipm2001 a răspuns:

Ai putea sa dormi, si asa sigur nu iti va fi somn. Altfel, este o reactie naturala a organismului, si nu poti schimba asta. Pleoapele reactioneaza la lumina naturala si dimineata dau un semnal creierului care secreta un hormon ce te trezeste si te tine treaz de-alungul intregii zile. Seara dupa ce apune soarele, si datorita oboselii dar si a incetarii secretiei hormonului, creierul iti da comanda de deconectare. Si daca incerci sa dormi ziua mult, nu te vei putea odihni bine si nici suficient si nici nu vei putea sa te mentii in stare perfecta in timpul noptii.
Asa ca,... dormi noaptea si fa ce ai de facut ziua. E mai bine, mai sanatos si mai productiv. Succeswinking

| adyzone a răspuns:

1. Dormi ziua
2. Dormi toata noaptea (daca dormi nu are cum sa iti fie somn)
3. Incearca energizante, cafea, si alte derivate...
4. Daca vrei sa nu te ia somnul la o petrecere, incerca sa te distrezi, sa bei putin alcool, cu alte cuvinte sa te simti bine, ca daca te ia plictiseala va fi foarte greu sa stai treaz.
5. raspunde la intrebari pe TPU
6. (va urma!)

| eprubetă a răspuns:

Sa dormi ziua rolling on the floor))
si ''noaptera'' nu o sa iti mai fie somn laughing))

| Dєєa a răspuns:

Eu zic sa te odihnesti atunci cand simti nevoia, oricat de des ar fi.
Nu-ti bate joc de sanatatea ta.

| Athée a răspuns:

Mananca sanatos, si odihneste-te ziua. In cel mai rau caz, bea cola, energizante, etc. Nu recomand.