| VasilePopa a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai transpire picioarele in adidasi?

7 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Exista si o pudra care se pune in adidasi ca sa nu mai transpire piciorul, nu este foarte scumpa si dureaza.In rest foloseste numai ciorapi/sosete de bumbac si incaltamintea sa fie din piele sau panza.Si,ca tot este vara, eu zic sa iti iei niste sandale si adidasii sa ii pastrezi pentru sport, munte&co.

| elena a răspuns:

Daca, in general, iti transpira picioarele, timp de 2 saptamani, spala-te inainte de culcare cu apa calda in care adaugi 4 linguri de bicarbonat de sodiu (poti sta in acea apa si mai mult de un spalat. Daca nu vei vedea niciun rezultat consulta un medic, mai sunt in farmacii si spray-uri pentru acest lucru, dar cu rabdare incearca sfatul meu.

daniela
| daniela a răspuns:

Ciorapi de bumbac sau sprei school

| inna a răspuns:

Ia-ti si niste pantofi sport de calitatewinking

| alexa a răspuns:

Foloseste un spray pentru picioare...sunt unele pe care le poti folosi si direct in interiorul inkltamintei, eliminand astfel si mirosul neplacut
de asemenea sosete de bumbac.la fel de important este si materialul din care sunt facuti adidasii, daca lasa sau nu piciorul sa respire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si pune in apa cind te speli la picioare niste bicarbonat de sodiu mia recomandat un medic si vad ca functioneaza dar nu din prima trebuie sa repeti tratamentul deci folosesti de mai multe ori si vezi rezultatul bafta

| malyina a răspuns:

Aplica o pudra pentru picioare. Eu am folosit-o pe cea de la Odaban si am fost multumita de rezultate. Am comandat-o de aici http://www.antitranspiratie.ro/. Bafta!