| Hrișcă_Denisa_1991 a întrebat:

Ce se face la științe sociale? Care este media pentru a putea intra? Din ce dai teză? Este greu? Vă rog dați-mi cât mai multe detalii!

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

1. Depinde media liceului
2. Specializarea Stiinte sociale:
Teza la Limba si literatura romana
Teza la Limba moderna 1
Teza la Istorie/ Geografie (la alegere)
Teza la Stiinte socio-umane (Logica la clasa a IX-a, Psihologie - clasa a X-a, Economie sau Sociologie - clasa a XI-a, Filosofie - clasa a XII-a si a XIII-a)
3. Dacă e greu, din nou, depinde de anturajul profesorilor și liceului în general.

Dacă te descurci pe limbi străine, română și științe socio umane (vezi mai sus) nu e greu. E printre cele mai simple profile la teoretic.