| SunShine_3102 a întrebat:

Ce se va intampla cu toti banii care nu o sa se ajunga sa se schimbe in euro cand o sa trebuiasca sa ne schimbam curency-ul? Stiu ca intrebarea s-ar putea sa se mai fi pus dar nu in modul asta happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura situatie in care nu o sa fie convertiti, este cazul in care proprietarul ''ii tine la saltea'", si refuza sa ii depuna intr-un cont sau sa ii cheltuiasca. In cazul in care in perioada de tranzitie nu-i va converti (probabil 6 luni - 1 an), ii poate pastra ca suvenir.happy Bani (RON) stransi de catre comercianti, vor fi automat convertiti deoarece acestia sunt obligati sa ii depuna la sfarsitul zilei la banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii schimbi la banca.