| anonim1928 a întrebat:

Ce trebuie sa fac, ca fotograf la pirma mea sedinta foto? am aparat si stiu sa il folosesc etc dar nu am facut asta niciodata si vreau niste sfaturi ceva ca sa iasa bine totul. tin sa precizez ca nu fac pozele in ceva camera amenajata..pe afara cred.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Invata totul despre aparatul pe care-l ai; fa cat mai multe poze pentru a vedea cum se regleaza efectiv lumina,cum functioneaza blitul,ce efecte poti folosi ziua,la lumina naturala si seara/noapte,cum se regleaza obiectivul,etc. Poti face fotografii si la obiective turistice, peisaje, fenomene ale naturii, animale, nu neaparat unui model uman.Cauta pe net fotografii profesionale, urmareste ideea fotografului si inspirat-te din ele.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| sofstatics a răspuns:

Pai :
- alegeti un model(preferabil frumos)
- si zii cum sa stea, cum vrei tu sa stea.
- inspira-te si tu, din pozele fotografilor profesionisti.
Bafta.