| tauruss a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca vreau sa ma transfer de la liceu la un alt liceu? Mentionez ca nu am inceput liceul acum am fost repartizat si vreau sa ma transfer ce trebuie sa fac. Cel mai explicit raspuns primeste funda + vot!

3 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

In primul rand, ca sa te poti transfera trebuie sa astepti un semestru, adica de pe al doilea abia.
In al doilea rand, daca te muti de la uman la real sau de la real la uman trebuie sa dai niste diferente la cateva materii, nu sunt sigura care, dar te poti informa de la secretariatul liceului unde ai fost repartizat.
In al treilea rand, nu-i asculta pe cei care iti spun ca te poti transfera din primele saptamani. E o porcarie. Calculatorul deja a facut repartizarile si nu mai ai cum sa le mai schimbi pana in iarna. Toate informatiile in legatura cu transferul si procedurile alea ti le pot oferi secretarele de la liceu, dupa cum am zis. Te poti duce si de acum, sa te convingi ca nu exista modalitate de tranfer pentru acum. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| claudinho18 a răspuns:

Te poti transfera si din primele saptamani.Pentru a se ocupa un loc elevii trebuie sa se duca sa isi depuna dosarele la liceele unde au intrat, sa confirme practic ca accepta locul.Iar daca unii nu se duc raman locuri libere.Eu asa stiu ca te poti transfera dar nu acum ci dupa ce se termina perioada de inscriere... iar asa risti sa nu mai gasesti loc la niciun liceu sau sa gasesti la unul mult mai slab decat ti-ai dorit...deci nu se merita. Dupa un semestru, cu eventualele diferente intre profile se poate.