| GinX a întrebat:

Ce trebuie sa mananc pentru a creste cat mai inalt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vrei să te înalți?
Practică volei, înot. Sunt două sporturi care te ajută să crești în înalțime, să ai un corp frumos, bine construit fără vene la vedere și muschi șmecheri.
Înotul consumă energie dublă în comparație cu voleiul.
Acum depinde de tine ce sport vrei să faci.
Sfat: alterneză înotul de trei ori pe săptămână cu două de volei și vezi rezultatul după minim șase luni.
Important: băieții cresc până la vârsta de 20-21 de ani, iar fetele până la 16-17 ani.
Vezi în ce categorie te încadrezi.
Din punc de vedere a-l alimentației trebuie să consumi proteine, le găsești în carne, legume și fructe proaspete care conțin fibre, lactate.
Un orar a-l meselor și a-l antrenamentelor vor sta la baza înălțimii tale.
Mult succes.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pentru a creste inalt trebuie sa faci sport (baschet, inot) si sa mananci consistent dar sanatos fara grasimi. Ideea e ca sportul sa nu fie unul care sa-ti dezvolte muschii in exces, adica unul de forta

cristian
| cristian a răspuns:

Daca parintii tai sunt inalti si daca faci sport, te poti inalta.
Trebuie sa-ti intaresti scheletul.Pentru asta trebuie sa consumi produse bogate in calciu si fosfor.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Alimentatie cat mai diversa (toate culorile curcubeului!), volei, baschet, inot, tenis, bicicleta, stretching... Si ceva mai multe lactate, c a sa aiba oasele de unde sa se lungeasca! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci inot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dormi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa practici un sport si sa nu mananci grasimi...mult succes! pup dulce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mananci fructe si legume...si sa practici un sport.succes! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta cartea Dr. Lungu Gabriel, Ortoped. Cartea se numeste " Totul despre cresterea in inaltime " Eu am crescut 3 cm. E un adevarat succes pentru mine, amn reusit sa intru la Academie. Multumesc