| Balan_Dani_2001 a întrebat:

Ce windows mi s-ar rula mai bine si sa aiba un consum mai redus pe un pc cu urmatoarele componente fiindca le-am incercat pe toate si nu mi-au placut cum se miscau:

-Intel core i5-4210U 1,7ghz-2,7 turbo boost
-Nvidia 920M 2gb
-4Gb ram ddr3
-Hdd 1000GB( Hard disk de 1 terra)

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ramirez04 a răspuns:

Windows 7, ar trebui sa iti mearga foarte bine cu el.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice SO dar pe 64 de biti ca sa citeasca toata memoria ram. Poate de-aia nu ti-a placut cum se misca, deoarece bagai pe 32 de biti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In opinia mea, windows 10 este cel mai potrivit pentru computerul tau, asta daca computerul nu este invechit ca piese, placa de baza si celelalte componente. In orice caz, cu un windows 7 sau 8 iti va rula foarte bine, de fapt cu orice windows pe care-l vei folosi. Problema eu cred ca e la faptul ca nu ai un windows ok, iar asta nu prea te ajuta.

Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui sa mearga cu orcare windows (dela w7 in sus) fara probleme si cu viteza buna.

Daca nu instalezi driverele date de fabricant, oricare windows poate functiona ca melcul...