| Isabela96 a întrebat:

Ce ziceti daca toata lumea imi spune ca am aptitudini de psihologie chiar am? Cu ce se ocupa un psihologie ca sa sa vad daca m-ar fascina?
Credeti ca in Romania se poate trai decent cu o asemenea slujba? Dar in alta tara?

2 răspunsuri:
| Gickanho a răspuns:

Psihologul trebuie sa fie mai nebun decat pe cei ce ii trateaza, dar sa nu o arate
el trateaza probleme de ordin psihic cum ar fi traume din coplilarie sau probleme sentimentale cum ar fi ca un barbat nu se mai poate concentra la nimic dupa ce la parasit iubita si se simte nesigur, etc
sunt multe chestii care le fac psihologii
si da se poate trai decent in Romanica, psihologii au cabinete particulare de cele mai multe ori, acolo iau ceva in genu la 1 mulion 2 pe sedintza si nu cred ca au doar 1-2 pe zi

| DODoubleG a răspuns:

Daca un om iti zice ca esti beat nu-l baga in seama
daca doi oameni iti zic ca esti beat ar trebui sa te duci sa te culci happy