| ice77 a întrebat:

Ceau la toata lumea, va rog sa ma ajutati si pe mine:am 27 de ani nu sunt angajata si nici nu am fost angajata pana acum, as vrea sa stiu daca se poate plati pentru pensie adica sa platesti la stat. Daca da, intrebarea mea este daca faci un copil poti beneficia de concediu de maternitate si ce alte beneficii ai daca se poate si este cineva care isi plateste pentru pensie imi spuneti si mie va rog ce documente trebuiesc.Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

De platit poti plati pentru asigurari sociale dar daca faci un copil pentru ca sa primesti indemnizatia pentru cresterea copilului trebuie sa faci dovada ca ai fost angajata 12 luni.

2 răspunsuri:
| pitesti a răspuns:

Cum sa primesti concediu daca nu esti angajat?! probabil te referi la banii primiti in conediu. laughing eu sunt sigura ca tu ai vrut sa te angajezi. da' daca nu stie sa vorbeste romaneste nu te-a angajat nimeni laughing

| pitesti a răspuns:

Imi dai mesaj sa ma anunti ca trebuie sa invat eu romaneste?laughing imi pare rau daca nu iti dai seama cand cineva e ironicwinking