| grigor3 a întrebat:

Cele mai mari sanse ca dupa ce mori sunt sa nu mai existe nimic apoi, nu? adica dupa stiint si dupa logica asa e! vai care credeti ca sunt cele mai mari sanse sa se intample ce? euzic ca asta avand in vedere ca in rest nu s-a dovedit nimic

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Depinde.Daca esti budist zici ca te reancarnezi daca esti crestin sau pocait ca mergi in rai sau iad iar daca esti om de stiinta ca pur si simplu nu mai existi iar daca esti medium sau cum ii spune ca ramai pe pamant ca spirit.Acuma depinde de ce crezi eu cred ca ceva tot se intampla dupa ce mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când am să mă întâlnesc cu cineva care s-a întors de acolo, promit că am să îți spun!

| Arthiom a răspuns:

Stiinta inca incearca sa explice marturiile miilor de indivizi care s-au intors din moarte cerebrala. Momentan nu afirma si nici nu neaga existenta a "ceva" dupa moarte.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde acum, poate are legătură și cu nivelul de conștientizare. Așa cum poți deveni lucid într-un vis, posibil să fie la fel și când mori. Poate totul va fi ca un vis sau nu va fi decât acel întuneric etern de care nu vei mai avea habar oricum.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu s-a dovedit nici ca nu e nimic dupa moarte. Stiinta nu poate dovedi ce e dupa moarte din moment ce nimeni dintre cei morti nu ne poate spune ceva. Tu poti sa crezi ce doresti, la momentul potrivit vom afla toti.