| dark1angel a întrebat:

Cine a folosit zat de cafea pentru exfolierea corpului? Da rezultate?

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Reteta pe care o folosesc: 2 linguri ceai verde, 2 linguri sare de mare, 3 linguri zat cafea, 6 linguri ulei masline se amesteca intr-un bol de portelan special pentru tratamente cosmetice. Asta-i un tratament care-ti reuseste daca timp de 10 minute nu incetinesti ritmul de masaj. Apoi faci o baita in care iei un saculet pe care ti-l cosi dintr-un tricou vechi de bumbac si pui in el fulgi de ovaz. Stai in apa cam 10 minute pentru ca pielea sa se catifeleze si sa se hidrateze bine, ca tratamentul cu sare, zat cafea, ceai verde este puternic exfoliant. Dupa aceea, pielea ta va fi proaspata, elastica, odihnita.

| h3r a răspuns:

Da, merge.
Incearca si cu sare de lamaie.
Zatul de cafea il poti folosii si pentru plaja si celulita. ( Plaja, referitor la bronz).

Take care.

| Anddreee a răspuns:

Da, e bun, ai piele mai catifelata si daca il folosesti si la impachetari scapi de celulita.

| Xhenti a răspuns:

Am incercat sincer sa zic dar nu prea da rezultate dupa primele utilizari dupa a 3-4 utilizare se vad rezultatele!

| lovecraft a răspuns:

Da, functioneaza foarte bine, chiar si pe fata. Daca esti mai sensibila incearca sa nu insisti prea tare, dar oricum nu-i o problema atat de mare si iti lasa pielea fina si hidratata.