| RedArrow a întrebat:

Cine a studiat grafologia? Dati-mi si mie niste date despre acest domeniu va rog frumos.

2 răspunsuri:
| Steficutzza1 a răspuns:

Grafologia este o disciplină care pretinde că, din analizarea scrisului de mână se pot obţine date asupra psihologiei unei persoane. Există o tehnică folosită de experţii criminalişti pentru identificarea autorului unui text scris, pornind de la similitudinea anumitor trăsături ale scrisului. Bafta!

| Lorreyn a răspuns:

Cum arata bucla literelor "a" si "b" scrise de tine? Daca nu sunt inchise complet, grafologii spun ca arata o predispozitie spre barfa! Astfel, daca randurile scrise de tine sunt ascendente, inseamna ca ai o personalitate optimista, in timp ca randurile descendente inseamna exact opusul. Iar distanta dintre cuvinte iti poate arata daca esti o persoana care tanjeste dupa libertate sau daca esti o persoana care isi doreste sa fie mai aproape de oameni.