| Adiina a întrebat:

Cine imi poate spune pana in ce clasa se face matematica la profilul stiinte sociale? Unii spun ca pana in clasa a9a altii spun ca pana in clasa a12a.Sunt confuza. Daca se poate sa imi spuna cineva care stie sigur sau este la /a terminat acest profil. Va rog!

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Eu sunt pe acest rpofil si nu fac decat a9-a si a10-a doar 2 ore pe saptamana si conteaza foarte putinhappy de asemenea vei scapa si de chimie fizica biologie punandu-se accent pe romana engleza/ franceza geografie/istorie si logica( un fel de psihologie) acestea fiind totodata si materiile la care se da teza in afara de penultima unde iti poti alege intre istorie si geografie. drept sa iti spun dunt foarte multumita de acest profil si de asemenea iti da posibilitatea sa iti alegi cam orice facultate vrei pe viitor. multa bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in clasa a12a daca alegi profil de mate daca nu pana in clasa a 8 a.

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Iti spune un ss-ist adevarul crunt-in toti anii vei face matematica 2 ore pe saptamana.

| Adiina explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! Probabil ca depinde si de liceu sau nu stiu. Eu sunt la profil mate-info si este foarte greu... vreau sa ma transfer la stiinte sociale. sper sa reusesc tongue.