| sebweb a întrebat:

Cine joaca imvu... vreau sa afu mai multe despre el cum ar fi ce trebuie sa faci in joc si alte chestii si daca este un joc gratis
fundita

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

IMVU este o combinatie reusita intre retele sociale, messenger, chat si jocuri video.
Principalele caracteristici ale IMVU sunt : chat 3d; sali de chat 3d; avatare 3d; cumpara haine si imbraca avatarul cu stil; creeaza şi vinde propriile creatii; deseneaza si decoreaza spatiul propriu; interfata simpla si intuitiva.
IMVU este o aplicatie usor de folosit.

| haiZI a răspuns:

E un joc gen:virtual life.Iti creezi caracterul, il imbraci si accesorizezi cum vrei, poti cumpara diferite actiuni, stiluri diferite de dans, voce diferita si in principiu interactionezi cu altii prin intermediul cacaterului creat.Am jucat doar o zi dar sunt multi ciudati acolo. lol, pa