| KidutssaBaa a întrebat:

Cineva m-a intrebat de ce este iubirea speciala? Din punctul vostru de vedere de este?; x
Dau funda; x

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Pentru ca iti schimba optica asupra a tot ce te inconjoara, a tot ce vezi si auzi,...te schimba total.Nimic nu mai este ca pana sa apara iubirea in viata ta.
Daca n-ai privit luna, cand te indragostesti vei sta in miez de noapte sa o vezi cum troneaza princiara pe cer. Daca nu ti-a placut niciodata vantul, cand iubesti ii asculti suierul printre frunze.
Si, desi esti sanatos, uneori te simti de parca ai avea o "Boala":
"Doctore, simt ceva mortal
Aici, in regiunea fiintei mele
Ma dor toate organele,
Ziua ma doare soarele
Iar noaptea luna si stelele..."

| KidutssaBaa explică (pentru foxsilver):

Foarte frumos; x Bvo :*

| foxsilver a răspuns (pentru KidutssaBaa):

Multumesc.

5 răspunsuri:
| Casandra_Alexandru_1994 a răspuns:

Bună. Nu poţi spune în cuvinte tot ceea ce face ca acest sentiment să fie special, cu atât mai puţin într-un post. Părerea mea este că iubirea te face mai bun, mai fericit, şi, paradoxal, te face cea mai liberă persoana din Univers. Pentru că atunci când iubeşti, poţi face tot ce îţi doreşti, şi cu siguranţă nu îţi vei dori să faci ceva rău. Iubirea este specială pentru ca nu e complicată...decât de noi. Ea e simplă, siceră şi infinită. Când e adevărată, bineînţeles.

| KidutssaBaa explică (pentru Casandra_Alexandru_1994):

Asa este Alexandru happy Ai simtit acest sentiment? :*

| Casandra_Alexandru_1994 a răspuns (pentru KidutssaBaa):

Am simtit, sau cel putin asa cred. Probabil raspunsulnu il voi sti niciodata. dar, eu asa am simtit cand am iubit cu adevarat...^^