| Fernando9Torres a întrebat:

Cn imi zice dc nu ma lasa sa joc online call of duty 4 modern warfare? dau funda pentru cel mai bun rasp

Răspuns Câştigător
| ratzaa a răspuns:

Da este posibil sa-ti mearga cv timp si dupa sa se opresca cand il fortezi mai tare, cand intri pe net de exemplu(online). Stau in dubiu am jucat parca si eu odata acel joc online dar pot spune ca cam face figuri multiplayer-ul din fabrica...happy incearca sa vezi click dreapta pe icoana jocului /propietati/compatibilitate/windows pack 2, 3 windows XP acum depinde si ce pack ai 2 sau 3 daca le ai pe ambele pune pe cel mai mare adica 3 in cazul acesta.Incearca asa...sau poate nu ai setat pe allow firewall la joc incearca sal bagi la exceptii si la firewall.BAFTA! FUNDAbig grin?

3 răspunsuri:
| ratzaa a răspuns:

Man aici mai nimeritbig grin ma pricept la PC foarte bine.
Bun ar putea fi urmatoarele variante:
1) Este un joc foarte nou si nu suporta toate tipurile de windows XP/Win 7 suporta 100%
2) Este posibil sa nu ai o placa grafica suficient de puternica ca sa rulezi jocul (sigur asta e deaorece este foarte scumpa piesa, si jocul acela are o grafica mare)
3) Este posibil sa nu ai o memorie RAM suficienta.
4) Este posibil ca PC tau sa nu ruleze jocul pe un pack adecvat de setari windows.
5) Este posibil ca jocul sa fie virusat si sa nu te lase antivirusul(nu prea cred ca asta e tiai fi dat seama cati zicea antivirusul)
6)Este posibil sa nu ai un procesor destul de bun jocul cere un 2 duo sau dual core(e bun si ala daca nai 2 duo)

Cerinte minime pentru Call of Duty modern warfare 4:
OS: Windows® XP / Windows Vista® / Windows® 7
Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X38750 processor or better
Memory: 16 GB free hard drive space / 2GB RAM
Video Card: Shader 3.0 or better 256 MB NVIDIA®GeForce™ 8600GT / ATI® Radeon™ X1950 or better
Sound Card: DirectX® 9.0C or later
Bafta sper ca te-am ajutat! Daca nu poti. Sami dai mesaj cu idul tau de mesenger ca sa te pot ajuta mai mult! FUNDA? big grin

| Fernando9Torres explică:

Eu pot sa joc jocul da nu online imi merge foarte bine pe pc nu am probleme cu el doar ca nu ma lasa sa intru online!

| adrian234 a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Sall uite mi-am luat si eu call of duty si nu ma lasa sa trec de la misiunea a 2 imi scrie reliable command buffer overflow nu stiu ce sa-i fac sa ma lase mai departesad

| ratzaa a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Da este posibil sa-ti mearga cv timp si dupa sa se opresca cand il fortezi mai tare, cand intri pe net de exemplu(online). Stau in dubiu am jucat parca si eu odata acel joc online dar pot spune ca cam face figuri multiplayer-ul din fabrica...happy incearca sa vezi click dreapta pe icoana jocului /propietati/compatibilitate/windows pack 2, 3 windows XP acum depinde si ce pack ai 2 sau 3 daca le ai pe ambele pune pe cel mai mare adica 3 in cazul acesta.Incearca asa...sau poate nu ai setat pe allow firewall la joc incearca sal bagi la exceptii si la firewall.BAFTA! FUNDAbig grin?