| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Amza Pellea a fost ucis de securisti?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta si nici n-am auzit sau citit ceva in acest sens.
De unde ti-a venit ideea?

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Http://spynews.ro/......88234.html

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca fiica lui nu este lamurita, cu atat mai putin noi am putea spune. Personal cred ca nu este adevarat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu avem de unde sti. Poate ca da sau poate ca nu. Nici Oana Pellea nu stie exact.

| FaraNumePls a răspuns:

Poate.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| vodami92 a răspuns:

Fuma mult de asta! mai in orice film in care il vedeai! fuma! sau bea! si vocea o avea schimbata!

| VladIrina a răspuns:

Se vehicula o ipoteză la un moment dat că ar fi fost iradiat din ordinul lui Ceaușescu, pentru că ar fi zis într-o piesă "Leana a bâlbâitului din capul statului" în loc de "capul satului". Teoria conspirației. De fapt, el a murit de cancer pulmonar, care putea fi cauzat, sau nu, de iradiații.