| mihaeladaria23 a întrebat:

Cu ce pot să scot uleiul dintr-o bluză?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa iasa cu detergent normal

| gabicoo a răspuns:

Cu Ariel.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pune sare pe pata si freaca bine zona. Apoi freaca iar pata cu un detergent de vase cam 2 min. La final pune bluza la spalat in masina cu detergentul ala pe pata.

| LisaJulie a răspuns:

Ariel sau o speli cu mana, mașina de spălat uneori nu îndepărtează definitv petele

| simplaexsistenta a răspuns:

Cu detergent de vase

| nelupod a răspuns:

Salut!

Incearca vanish sau nufar pentru pete. Pune niste detergent de vase pe pata si lasa la muiat cam 1 ora. Daca era proaspata pata iesea cu faina pusa repede deasupra. Mai merge si cu spray wd40 si apoi deasupra dat cu bicatbonat.

Incearca cat mai multe si vezi ce functioneaza.

Succes!