| acelasieu a întrebat:

Cu ce sa indulcim ceaiul, cu zahar sau cu indulcitor?

Răspuns Câştigător
| Adry a răspuns:

Cu nimic. E bun asa cum e.
Ca indulcitori poti folosii mierea sau zaharul brun(nerafinat).

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

In general, cu ce-ti placewinking Eu prefer zaharul

cristian
| cristian a răspuns:

Cu miere de albina.

mlm
| mlm a răspuns:

Asta desigur functie de preferinta(zahar, indulcitor, miere)

| DenissaDeea a răspuns:

Poti sa indulcesti ceaiul cu miere de albine sau cu zaharina sau sirop indulcitor, sunt foarte bune ca indulcitoare daca nu poti bea ceaiul fara indulcire...

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Zahar. Indulcitorii ceilalti sunt destul de periculosi, care fac urmatoarele (copy/paste, imi pare rau) :fenilalanina (~50%), care are efecte neurotoxice si poate produce fenilcetonurie si stari de apoplexie; dicetopiperazina, care are potential cancerigen la nivelul creierului; acid aspartic (~40%), care afecteaza procesul de dezvoltare a creierului si functiile acestuia si metanol (~10%), care inhiba metabolismul oxigenului, produce orbire si a carui produsi secundari au efecte teratogene (pot produce mutatii genetice).

| cristi a răspuns:

Zaharul, dar mierea este cel mai sanatos indulcitor.

| otypa a răspuns:

Cu zahar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zahar brun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea e mama lor. Incearca si sa te speli pe cap cu miere. E excelenta.

| tita_5552 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai putea bea ceaiul neindulcit, sau daca nu poti asa, foloseste miere de albine.