| cristyle a întrebat:

Cu ce sterg pasta de pix de pe o pereche se pantofi sport albi de piele?

Răspuns Câştigător
| Aℓℓe a răspuns:

Spirtul e cel mai bun! Pentru indepartarea urmelor de pe pantofii de piele! Funda?

6 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pasta corectoare!

| Gumii a răspuns:

Cu pasta corectoare sau cu acetona tongue

| Lolll a răspuns:

Ai putea cu acetona...

| mixxjim a răspuns:

Pixul se ia cu spirt in general, dar pentru ca pantofii sunt albi poate gasesti niste alcool alb (la farmacii se gaseste, ceri o sticluta mica cu alcool 70 de grade). inmoi o bucatica de carpa moale in alcool si stergi dar cat mai "pe loc", nu foarte mult in jur sa nu se intinda culoare de la pix

| Aℓℓe a răspuns:

Incearca cu spirt, si eu am avut pe pantofi de piele si a disparut urma de pix! Succes! Funda?big grin

| foxsilver a răspuns:

Pasta de pix o poti curata de pe orice, chiar si de pe imbracaminte, cu spirt.