| cosmingcc a întrebat:

(cultura albinelor) Stiu ca aici ar trebui sa vin putin documentat dar ma gandesc ca poate fi gresit sa caut ceva si sa raman cu o idee decat sa cer direct un sfat de la cineva care se pricepe, daca exista cineva care are cunostinte in domeniu sau care are o "crescatorie" de albine il rog sa ma ajute si pe mine cu ceva detalii, stiind ca este foarte mult poate un site sau o carte, vreau sa incep sa tin si eu albine acasa in 3 stupi pentru inceput, sa fac miere doar pentru consumul familiei.

2 răspunsuri:
| Vosarb_Vonsar_1990 a răspuns:

Poate te ajuta beneficile care le obtinem in urma consumului de miere de albine
http://stradazece.blogspot.ro/2014/04/cata-miere-sa-mananc-zilnic.html