| iovangeo a întrebat:

Cum a stiut Cristian Gog ce urma sa spuna Andra si ceilalti? ce truc e asta? care e explicatia?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trucurile sunt "deochii lumii".
Fiecare actor are rolul lui, dar tu spectator trebuie sa vezi si sa intuiesti doar ce vor ei...
Lasa portita pentru spectatori sa-si bata singur capul. big grin

Altfel n-ar fi trucurile interesante pentru public.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie ce intelegeri au avut ei acolo

| FlowInCuvinte a răspuns:

Nu este nici un truc. Se numeste promovare platita. Acel domn Cristiang Gog a platit agentiei de televiziune pentru a aparea la televizor. Si unde crezi? La Romanii Au Talent. A 2-a zi pun pariu ca a fost contactat sa sustina spectacole. Dupa parerea mea acesti mentalisti, magicieni cum dracu le place lor sa se numeasca, sunt doar niste escroci pacalind lumea cu trucuri aranjate dinainte sau masluite chiar sub ochii spectatorilor. Ai plati sa vezi un om care "leviteaza" pe un cadru subtire de metal? Sau ai plati sa vezi un om care il imita pe Iisus mergand pe apa pe o placa transparenta de sticla? Tot e in subconstientul nostru, daca vrei sa crezi in magie atunci ea chiar exista, daca nu crezi e simplu, nu exista.