| elenasofia a întrebat:

Cum credeti ca ar fi mai bine sa-mi fac parul pentru balul bobocilor? N-am nicio idee. Coc sau ceva pe spate. ( am parul mai jos de umeri).
Si o idee de machiaj si de rochie? big grin

2 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

Depinde si de rochie. Daca este simpla atunci itipoti permite sa iti faci coc sau sa iti aranjezi parul intr-un mod mai deosebit. Daca rochia e ceva mai „speciala"atunci eu as zice sa iti indrepti parul sau sa itti faci niste bucle foarte usoare.Si machiajul nu trebuie sa fie neaparat in mii de culori, nu cred ca vrei sa arati a paparuda, incearca sa iti faci ceva simplu, dar elegant, care sa iti scoata in evidenta trasaturile.
Distractie placuta! :*

| licurici77 a răspuns:

Depinde si de forma fetei tale s cum te simti u mai bine. daca ai fata ovala lasa-l pe spate daca nu fa-l coc.rochie ceva lejer si elegant. daca iti place sa te machiezi strident nu ezita pentru ca balul o sa fie seara si s-ar potrivi mai bine acest gen de machiaj.sa fie o culoare la ochi asortata cu rochia