| Alina82828282 a întrebat:

Cum credeți că arată o crima perfecta? Părerea mea e sa portii adidași, mănuși și un costum de ghostface????pentru a nu lăsa ADN și așa nu vei fi prins ( cred ) PS:nu vreau sa omor pe nimeni????eram și eu curioasa????????

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Nu cred ca exista crima perfecta. Prin absurd sa zicem ca nu te gasesc astia insa va trebui sa traiesti toata viata cu ceea ce ai facut. Sigur te dai de gol mai devreme sau mai tarziu!

| Alina82828282 explică (pentru Mopmop):

Eu nu vr sa omor pe nimeni, eram doar curioasa daca te prinde cu costumul de ghostfacehappy

| Mopmop a răspuns (pentru Alina82828282):

Stiu ca nu ai tu sufletul sa faci asta! Insa da, raman la ideea ca nu exista crima perfecta!?

8 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Poți să porți și bocanci dr. Martens și costum de kuromi dacă vrei să îl omori pe tipul căruia i s-a stricat mașina la 3:46 a.m, chiar în fața casei tale, care se află chiar la începutul unei păduri mari, întunecate și destul de departe de civilizație. Te distrezi puțin.
Nu am idee însă cum scapi de mașina aia, cred că ți-ar trebui niște cunoștințe de mecanică și de șofat ca să o pornești, iar apoi să o conduci și scufunzi nu în cel mai apropiat, ci în al patrulea cel mai apropiat lac de tine. Asta în speranța că poliția nu te va opri pe drum.
De cadavru chiar nu știu cum ai putea să scapi, Sau poate nu vreau să îți spun? happy

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Pricked):

Wow. Sunt o fana uriasa a Kuromi-ei, raspunsul tau m-a amuzat. O crima intr-adevar perfecta. Congrats.

| siriusblack98 a răspuns:

Un singur fir de păr pe costumul de ghostface ce automat o să pice pe jos și deja ai lăsat ADN. Depinde de mănuși. Cele chirurgicale clasice îmi pare rău să te dezamăgesc dacă nu știai deja dar faptul că nu lasă amprente este doar un mit. Crima perfectă trebuie gândită altfel, trebuie să iei în considerare că vor fi verificate sute sau mii de înregistrări de pe toate camerele de supraveghere de pe o zonă de mulți kilometri pentru a vedea de unde ai venit și pe unde ai plecat. Ca și echipament ar trebui să joci la derută. Bocanci cu 3 numere mai mari, mănuși groase de grădinărit, fața să fie complet acoperită iar dacă ar fi să ucizi cu un cuțit atunci folosești cealaltă mână (dacă ești dreptaci atunci dai lovitura cu stânga și invers). Asta s-ar putea să mai câștige puțin timp. În cap să ai bonetă dinainte să iei costumul pe tine iar costumul îl calci cu fierul de călcat înainte pentru a distruge orice urmă de ADN rămasă și te îmbraci tot cu mănușile. Toate dovezile trebuiesc arse mai apoi. A nu se înțelege altceva, nu încurajez nimic, treaba este caterincă.

| Zuzu1991 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu ai nici o legatura cu victima, altfel vei fi suspect

| Dddonkey a răspuns:

Una din deciziile pe care le au luat unii criminali in serie de a lungul vremii au fost de a se injecta in misiunea de a cauta persoana sau corpul persoanei disparute. Unii au mers pana acolo ca au activat in politie sau chiar avocatura (cazul lui Ted Bundy) ceea ce le-a oferit informatii si control asupra situatiei. Dar crima perfecta e din ce in ce mai greu de realizat pentru ca suntem inconjuratii de camere de filmat, sisteme de gps care te pot gasi cam oriunde in telefoane, amprentarea ADN prin care se rezolva momentan si cazuri de 40 de ani, si oamenii traiesc in locurii mai populate cu conectii.
Dar asta nu inseamna ca exista posibilitatea ca unii sa nu fie prinsi, ceea ce inca exista cazuri care niciodata nu au fost redeschise pentru ca nu au noi suspectii. Citeam un articol din America si mentiona ca pentru 40% din crime nu se gaseste faptasul, si asta pentru ca au foarte multe state si ei sunt in continua miscare cu victime in state diferite.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Dacă ești curios să vezi cum decurge o crimă perfectă, te invit să vizionezi serialul Dexter.