| jrjrjeee a întrebat:

Cum e jocul sims 2, 3. Tot aud de el peste tot dar ce gen de joc e
? cum se joacA? As vrea niste informatii. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| KLU a răspuns:

Sims 2 : http://www.youtube.com/watch?v=NROJyuWH8sQ
sims 3: http://www.youtube.com/watch?v=VoikGUfZwpk

parerea mea: simulator ( social, sau ceva de genul )

8 răspunsuri:
| Adellee a răspuns:

In joc trebuie sa ai grija de oameni.Trebuie sa ti-i alegi la inceput daca vrei sa fie frate si sora pot fi daca vrei sa fie casatoriti pot fi de asemenea. Apoi le construiesti casa sau le-o cumperi deja construita si apoi mobilezi inauntru. Le cauti de munca. Pot avea si copii. E foarte tare jocul din punctul meu de vedere.Succes!

| papooshyka a răspuns:

The Sims este un strategice de viaţă de simulare joc pe computer dezvoltat de Maxis şi publicat de Electronic Arts. A fost creat de designerul joc Will Wright, cunoscut pentru dezvoltarea SimCity. Este o simulare a activităţilor de zi cu zi a uneia sau mai multor persoane virtuale ("Sims") într-o gospodărie suburbane aproape de SimCity.
The Sims a fost primul lansat pe 4 februarie, 2000 (cu o zi inainte de Anul Nou Chinezesc). [1] Până la 22/03/2002, The Sims a vândut mai mult de 6, 3 milioane de exemplare în toată lumea, făcându-l cel mai bun joc pentru PC-vânzare în istorie; [2] Jocul a livrat 16 milioane de exemplare în întreaga lume ca data de 7 februarie 2005. [3] De la lansarea sa iniţială, şapte pachete de extindere si sechele, The Sims 2 şi continuarea noul The Sims 3 (fiecare cu propriile lor pachete de expansiune), au fost eliberaţi. The Sims a câştigat numeroase premii, inclusiv GameSpot's "Game of the Year
În loc de obiective, jucătorul este încurajat să facă alegeri şi să se angajeze pe deplin într-un mediu interactiv. Acest lucru a contribuit jocul atrage cu succes jucătorilor casual. Singurul obiectiv real al jocului este de a organiza timpul Sims "a le ajuta să atingă obiectivele personale.
[Modifică] Crearea familiilor
La pornirea, jocul oferă jucătorilor de caractere pre-făcute, precum şi opţiunea de a crea Sims mai multe pe care le poate controla. Crearea unui Sim constă în a crea o "familie" (identificată printr-un nume de familie) care poate stoca până la opt membri. Jucãtorul poate apoi crea Sims, prin furnizarea Sim un nume de prima şi biografia opţional, şi alegerea de gen (masculin sau feminin), tenul (cafeniu deschis, sau întuneric) şi de vârstă (copil sau adult) din Sim. Personalitatea Sim este dictată de cinci atribute (ordonat, care îşi încetează activitatea, activ, jucaus, şi frumos) şi un cap specifice şi tip de corp. Un organism Sim este bundled cu un fizic anumit organism şi de îmbrăcăminte. Jucãtorul nu poate schimba o fata SIM, numele, tonul pielii, sau personalitate după ce a fost mutat pe un lot.
[Modifică] Viaţa Etape
În The Sims, sunt doar 3 state viaţă, pentru sugari, copii, adulţi. Stadiu de viata numai că poate fi transferată este copil. Copiii nu pot creşte (cu excepţia cazului ieftin sau Makin 'Magic expansion pack sunt folosite). Adulţii sunt cel mai avansat stadiu de viaţă şi sunt capabili să aibă copii, pentru a primi locuri de muncă, etc
Fiecare familie, indiferent de câţi membri sunt în ea, începe cu un număr limitat de numerar (§ 20000), care va fi nevoie de a cumpăra o casă sau un teren vacant, să construiască sau remodela o casă, şi mobilier de cumpărare. Toate caracteristicile arhitecturale şi decoraţiuni sunt dictate de un sistem de ţiglă, în care elementele trebuie să fie plasat pe un pătrat şi rotit pentru a face faţă exact un unghi de 90 grade, cu nici un diagonale. Ziduri şi garduri merge pe marginea unui pătrat "şi poate fi diagonală, în timp ce mobilierul şi The Sims dura până una sau mai multe pătrate şi nu poate fi diagonală. Opera de arta nu pot fi plasate pe peretii diagonală în acelaşi mod ca mobila nu poate fi plasat pe un perete diagonală. Există peste 150 de materiale de constructii de start, opţiuni peisajului, mobilier şi obiecte de design (ferestre si usi.)
[Modifică viaţa] Sims "
Sims sunt directionate pe baza de a instrui ei să interacţioneze cu obiecte, cum ar fi un televizor, o piesă de mobilier sau altă cartelă SIM. The Sims pot primi oaspetii casei, care sunt de fapt bazate pe Sims de fişiere alt joc. Jucătorul nu poate controla "vizita" The Sims, deşi este important pentru The Sims a interacţiona cu un altul, în scopul de a dezvolta o viaţă sănătoasă socială şi câştiga popularitate.
The Sims, dacă sunt activate în joc, au o anumită cantitate de voinţă liberă, ceea ce înseamnă că se vor angaja în activităţi, când este lăsat la propriile dispozitive, deşi comenzile jucător va suprascrie nimic un Sim decide să facă pe cont propriu. Cu toate acestea, Sims nu poate efectua comenzi importante, cum ar găsi un loc de muncă sau a concepe un copil, din proprie iniţiativă. Spre deosebire de jocurile în medii simulate, cum ar fi SimCity, SimEarth, sau SimLife, Sims-ii nu sunt pe deplin autonome. Ele nu sunt în măsură să ia anumite acţiuni specifice, fără comenzi din player, cum ar fi plata facturilor lor. Astfel, dacă este lăsat singur, fără niciun control jucător, Sims va dezvolta în cele din urmă facturile restante şi a proprietăţii lor va fi repossessed.
Jucătorul trebuie să ia decizii despre timpul petrecut în dezvoltarea personală, cum ar fi exercitiile, lectura, creativitatea si logica, prin adăugarea activităţilor de zi cu zi la ordinea de zi a Sims. Îndeplinirea de zi cu zi trebuie să fie, de asemenea, programate, cum ar fi igiena personală, alimentaţie, şi de dormit. În cazul în care oamenii simulat nu efectuează îndeplinirea nevoie, ei suferă consecinţele. De exemplu, în cazul în care nu mănâncă, ei vor muri de foame. Dacă ei nu merg la baie, ei se vor uda. Dacă nu se distreze, ei devin depresivi şi nu doresc să facă lucruri. Când Sims au motive mici sunt mai susceptibile de a fi urât în alte caractere SIM palmuirea jignitoare ei, ei şi chiar le ataca.
Financiare de sănătate este simulate de necesitatea de a trimite Sims pentru a găsi locuri de muncă, du-te la locul de muncă şi plata facturilor.
Există mai multe piese de carieră, cu zece paşi în fiecare. O cartelă SIM care face o serie de noi prieteni şi învaţă aptitudini pot obţine dreptul de promovat, şi de a primi o mărire de salariu şi-a schimbat ore de lucru. Cariere originale sunt afaceri, divertisment, Aplicare a Legii, crima, Medicina, militar, Politica, Pro sportivi, Ştiinţă şi Xtreme. Expansion pack adăuga noi cariere.
Structura internă a jocului este de fapt un agent de bază de programe de viaţă artificială. Prezentarea de inteligenţă artificială jocului este avansat, şi The Sims va răspunde la condiţiile în afara de ei înşişi, deşi de multe ori jucatorul / operator "intervenţia este necesară pentru a le menţine pe drumul cel bun. The Sims are punct de vedere tehnic valoarea reluarea nelimitat, în sensul că nu există nici o cale de a câştiga jocul, şi jucătorul poate juca la infinit. Acesta a fost descris ca fiind mai mult ca o jucărie decât un joc.

Funda? pls pls pls

| forbidden_1470 a răspuns:

Pe scurt: ai o familie sau o singura persoana ( tu alegi) si trebuie sa traiesti cu ei. Adica faci exact ce faci tu in fiecare zi : mananci, te speli, te uiti la tv, la comp etc. Deasemenea mergi la servici si iti faci relatii cu noi oameni. E ft interesant daca incepi sa joci serios, doar ca e mai mult pentru fete.winking succes la jucat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cultu112 vezi ca este mai jos...papooshyka supune:...

Am si eu o intrebareblushing... unde gasesc masuta aceea de schimbat bebelusul in sms 3?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| Audrey. a răspuns:

Sunt simulatoare [Simulators 2, 3]. Ele imita viata reala.Se joaca si din tastatura si din mouse.Ideea e ca tu trebuie' sa iti cresti simsii.Trebuie sa le creezi tot ce au nevoie si sa le construiesti o cariera.Ca in viata reala, banii sunt foarte importanti...insa exista parole.Ca si oamenii, simsii au nevoi si dorinte [asta doar in sims 3]. In functie de ceea ce ii pui tu sa faca, ei reactioneaza.Ma rog, ca sa mai reduci din curiozitate, incearca-l. O sa fie amuzant. Chestia tare e ca nu il descoperi pe tot din cateva zile [de-ale simsilor] si jucandu-l relativ des.
Atat.

| iGor_4068 a răspuns:

Ontopic:
Unii [cel putin eu] joaca sims pentru a construi case. Imi place sa creez case fel de fel, ma fascineaza asta.
Iar restul este ce s-a mai spus. As mai adauga faptul ca la un moment dat o sa te plictisesti de el.

Offtopic:
#forbidden: de cand simulatoarele sunt jocuri pentru fete?