| anonim_4396 a întrebat:

Cum e memoria papagalilor? Cat de repede uita?

2 răspunsuri:
| Robtzelu a răspuns:

Papagali sunt cele mai inteligent pasari de pe planeta.Ele au o memorie impresionanta dar bineinteles ca nu toate sunt la fel! DE ce? te intrebi sigur. Poi uite de ce. Deoarece papagali daca vrei sa te imite sau sa spuna ce zici tu sau anumite cuv el trebuie antrenat dar nu antrenat e cuv potrivit ci dresat exista spati special amenajata pentru asa ceva! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca uita foarte repede; ei stiu asta si de aceea au chestia aia cu repetatul; tot spera sa le intre ceva in cap; nu? dar de ce te intereseaza? vrei sa pui papagalul sa invete in locul tau ca apoi sa-l iei cu tine la examene?