| DeMentaa a întrebat:

Cum e sa fi majoreta? ce fac majoretele? e bine sua rau sa fi majoreta? e uao sa fiu la scoala e bine?

11 răspunsuri:
| ChibiRose a răspuns:

Este minunat! Majoretele sustin echipa scolii prin miscari impresionante si o incurajeaza! Este foarte greu, dar merita din plin cand stii ca ajuti o echipa sa castige! Este bine sa fii majoreta pentru ca asta iti dezvolta corpul si mintea si te face sa ai spirit de echipa! Deci te sfatuiesc sa te inscrii in echipa! Vei deveni si foarte populara in scoala, ca bonus! Daca asta e ce iti doresti cu adevarat, nu conteaza daca e greu sau usor! Fi tu insati si totul va fi bine!

| ~LoOoLa~KyD~ a răspuns:

De obicei majoretele sunt fitoasa si nuprea au creier da ma rog si eu trebuia sa fiu majoreta da m-am lasat

| Andutsaa a răspuns:

E frumos...tot ce au spus e adevarat...noi facem dansuri sportive ...si tot felul de miscari...cum sa iti explic...nu e deloc rau sa fi majoreta... daca vrei sa f.rebuie sa fi cat de cat "elastica"...parte proasta e urmatoarea... dupa un anumit dans... daca una din fete s-a incurcat toata scoala o sa spuna..."nu sunteti bune de nimic" si chestii din astea...Si eu mi-am auzit foarte multe... da nu le-am acordat atentie.Deci daca vrei sa fi majoreta, nu mai astept.ugi!

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

La mine la scoala aveam echipe de majorete, a durat selectia doua luni pentru a gasi fetele perfecte.pe mine una nu ma prea incanta.nu m-am dus la selectie desi prietena mea m-a sfatuit sa maduc.in clasele 1-5 am fost majortea in fiecare an, dar acum am si alte trebuiri.este destul de bine, dar depinde de personalitatea ta si de dansurile pe care le are echipa. daca esti o fata plina de fite si asa ma ideparte sa fii majoreta nu inseamna decat sa sacai pe altii la cap, daca esti o fata de gasca care prefera dansurile rapide, atunci toti baietii te vor place ca majoreta.devi populara si la moda in scoala, chiar daca nu esti cea mai fiituasa fata din scoala. mie una nu mi-au placut niciodata astfel de pesroane fiituase, eu sunt mai de gasca, stau mai mult cu baietii si nu imi place rozul, chestii de astea(dar asta nu inseamna ca nu imi place sa imi fac unghiile, sa imi aranjez parul, orice fata iubeste chestiile astea, dar nu trebuie sa exagerezi). in echipa scoali mele sunt mai mult fete care daca le atingi, gata tipa si incep sa boceasca, exact stilul care nu mi se potriveste mie.depinde de tine, ca persoana si ce stil ti se potriveste. ex:in scoala l-a mine sunt dansuri de copii, dar se face si hip-hop, fara pampoane si din astea.este bine, dar ti-am zis, este decizia ta, tu decizi daca iti place sau nu.

| Giuly_3112 a răspuns:

Ce ma intrebi pe mine straight face?
daca tie iti place e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi populara, invidiata, curtizata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt majoreta si este foarte super nu mai prima data cand faci miscarile cu sarituri zici ca cazi de tot si nu te prinde nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi majoreta este bine. Ele sustin sportivii ( fotbalistii)sa castige.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine...este foarte frumos, insa, aceasta idee, de a fi majoreta este preluata de la americani. tot de la ei noi am luat multe traditii si obiceiuri pe care unii le practica : de exemplu : hallowenul... happy happy happy fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este s00per sa fii majoreta.iar majoretele nu toate sunt fitoase cum zic unii. eu sunt majoreta de 3ani la scoala. si e s00per.mai ales ca devii si foarte populara in sc ptc daca nu ai fite si iti plac dansurile rapide si te misti bine incepi sa fii din ce in ce mai populara si sa te plac tot mai multi baietzi.De ex pe mine acum ma cunoaste toata scoala si chiar daca nu as mai fi majoreta tot as mai fi populara ca odata ce ai fost majoreta 2-3 ani esti si vei ramane populara in acea sc sau in scwinkingwinkingwinkingdeci eu te sfatuiesc sa te duci si sa te inscrii deoarece e s00per:*

| moldovan a răspuns:

E foarte frumos, mai lipsesti de la ore pentru repetitii, si in plus o sa fi recunoscuta de toata scoala.