| Lightdark a întrebat:

Cum este posibil așa ceva Albert Einstein a trăi 150 de ani 1880-1951 și a fumat Ion Creanga la fel a trăit 85 de ani Sebastian Papaiani la fel 98 de ani parcă și și el a fumat in ziua de azi îți spun unii că nu mai fumezi că nu e bine ei bine atunci cum oamenii ăștia au putut ajunge la o așa vârstă și eu nu o să ajung?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece sa degradat viata, Dumnezeu cand a creat omul la facut sa traiasca vesnic nu doar 70, 80 de ani sau unii 90, Adam a trait 900 de ani, dar de la Adam incoace viata omului sa scurtat si acum vedem oameni care mor la 50 de ani, cei care apucă 90 e ani sunt longevivi si rarități, din cauza mincarii otravurilor din alimente stresului multi fac cancer la diferite organe si durata de viata se scurteaza, asa ca in zilele noastre numai traieste nimeni 150 de ani, daca apuci 80 de ani si esti sanatos la cap nu senil esti tare.

| Lightdark explică (pentru CristiDinBucuresti):

Poftim? Cum adică Adam a trăit 900 de ani Pai și el de ce nu a trăit veșnic Chiar și așa asta înseamnă că istoria Pământului e diferită de cea biblică adică 900 de au trecut prin atâtea secole de la daci și romani la imperii coloniale uniunea sovietică uniunea europeana formarea SUA moartea reginei Elisabeta a 3 etc sau întâmplat atâtea lucruri revoluția industrială sau trecut de la motoarele cu aburi la cele cu arderea interna +2 războaie mondiale unirea principatelor romane unirea Romaniei mari și cum e posibil ca această vârstă să o fi trăit Adam cu mult înainte adică practic pământul are miliarde de ani vechime oricum eu nu susțin ideea asta cu Adam și mai degrabă ideea evoluționistă omul care a evoluat

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Albert Einstein a trait 76 de ani (1879-1955), mi-a placut cand ai zis 150 happy
Nu are relevanta atat de mare daca fumezi sau bei atata timp cat te ajuta factorul genetic! Cand ai diferite afectiuni genetic transmise si mai si fumezi este evident ca iti scurtezi viata!
Ai sa auzi des bunicu a trait 99 de ani si a baut toata viata, este un cliseu cat se poate de real!

In japonia exista o insula (nu dau nume cautati si singuri) in care majoritatea locuitorilor traiesc 100 de ani sau +100 de ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cât zici că a trăit Einstein?
Cât zici că a trăit Creanga?
Cât zici că a trăit Papaiani?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sebastian papaianii a murit la varsta de 80 de ani nu la 98 ai gresit maestre.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Albert Einstein a murit la varsta de 76 de ani, nu stiu de unde ai scos tu ca a trait 150 de ani? Ai băut ceva? Cauta inainte de a scrie ceva informatii pe google si numai scrie aberatii si cretinisme ca induci lumea in eroare cu tîmpeniile astea.

| Frank51 a răspuns:

Cred că ești prea fumat momentan laughing

| johnnny123 a răspuns:

Ai dreptate... Am auzit că și Newton a trăit 267 de ani deși fuma de rupea. Și ar mai fi trăit încă vreo 200 de ani dacă nu-i cădea un măr în cap.

| ReddY25 a răspuns:

De unde ai scos datele astea?

| 1234568807 a răspuns:

Unde ai vazut tu ca ion creanga a trait 85 de ani? A murit la 52 de ani dupa moartea lui eminescu care a murit la 39 de ani, iar legat de fumat ca nu e bine, poate ar trebui sa iti dai seama singur ca nu e bine ca esti un exemplu

| Lightdark explică:

Bai ce răi sunteți sunt prost informat doar

| johnnny123 a răspuns (pentru Lightdark):

Și nu era mai bine să te informezi înainte de a debita toate aberațiile alea?