| uply a întrebat:

Cum fac sa scap de amintirile neplacute? Multumesc 1 Jur sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| ASorin a răspuns:

Toata lumea incearca uneori sa uite de unele aminitiri neplacute s-au mai putin placate..eu zic ca in situatiile astea timpul te ajuta sa uiti..incearca sa iti gaseseti alte preocupari care nu se leaga cu acele amintiri si incet incet ai sa vezi ca acele amintiri au sa dispara..desii daca ti s-a intamplat ceva recent o sa te domine o perioada dar intr-un final totul o sa fie bine si o sa le uiti cu siguranta.s-au daca nu o sa le uiti dupa un timp o sa le consideri ca au fost doar in gluma si nu o sa te mai afecteze asa tare!

3 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Studiaza Budizmul happy

| sayWhaaat a răspuns:

Depinde de amintiri, banuiesc ca in dragoste. Eu de obicei practic un hobby ( precum sahul, tenisul de masa, ascult muzica in casti si ma plimb) sau beau, depinde cat e de grav. Chestia e ca nu uiti decat temporar, ele inca raman acolo, dar daca iti mentii mintea ocupata mereu, ajuta enorm!

| alina17ilinca a răspuns:

Amintirile sunt ceva ce nu ies din cap foarte usor. Dar ca sa uiti de ceva trebuie ca mintea ta sa fie ocupata cu alte ganduri. Uite-te la un film, practica un sport interesant ceva, poti sa inveti un dans de pe youtube laughing eu de obicei cand sunt suparata dansez pana nu mai am puteri si chiar ajuta. Multa bafta! Si fie ca de acum incolo sa ai parte doar de amintiri frumoase:*