| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot deschide un magazin online cu obiecte handmade? Ca am incercat sa imi creez un PFA dar mi se cere diplome de atestare profesionala sau de competenta profesionala, ce sa dovedeasca ca am dobandit acea calificare sau ceva de genul asta si nu inteleg la ce se refera si eu pentru obiecte handmade nu am facut cursuri, le fac din pasiune. Eu am renuntat, dar as vrea sa fac cumva sa le vand si as vrea sa evit site-uri de genul OLX sau alte site-uri asemenea acestuia.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unde ti se cere atestarea profesionala?

| BlackOath a răspuns:

Cred ca este o cerinta optionala, pentru credibilitate, ca sa poti demonstra ca poti duce pe picioare afacerea. Dar n-am auzit niciodata pe nimeni sa fi renuntat tocmai din acest motiv. Poti intra pe grupul antreprenorilor romani pe Facebook si sa intrebi acolo mai multe detalii - sigur o sa gasesti pe cineva care se ocupa fix cu nisa asta.