| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla de la ce izvoare vine apa pe care o consum la sticla in fiecare zi?

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pe eticheta trebuie sa gasesti informatii despre izvor. Spre exemplu, eu folosesc Carpatina, iar pe eticheta scrie "Izvor Tosorog - Muntii Carpati".

daniela
| daniela a răspuns:

Pai orice apa curgatoare mai mare pana ajunge intr-un oras are mai multi afluenti deci iti dai seama cate ape se amesteca pana ajunge la tine la robinet. Deci nici naiba nu stie care este de drept si de fapt apa pe care o bei. Mai bine folosesti apa plata.

| scootsie a răspuns:

Daca folosesti apa de la market, scrie pe ea! Altfel nu vad cum bei din sticla?!