| TheLastDancer15 a întrebat:

Cum pot face ca atunci când cineva intră pe blogul meu să nu poate copia textul pe care l-am scris?

Răspuns Câştigător
| DoctorStieTot a răspuns:

In primul rand era util sa spui in ce platforma ai blogul.
In al doilea rand sunt atat de multe modalitati de a face asta.
Uite una simpla pentru oricine: deschizi un fila in "Paint", iti scrii acolo pe ce fundal vrei tu, cu ce caractere vrei tu, etc. si apoi pe blog postezi doar titlul articolului si poza.
Alte modalitati, daca te pricepi mai bine un pic, gasesti pe google, de exemplu : (daca intelegi limba engleza) http://www.hypergurl.com/norightclick.html

2 răspunsuri:
| DannyNick a răspuns:

Se poate scoate functia Copy-Paste dar nu poti oprii transcrierea. Daca cineva chiar vrea sa copieze textul atunci il transcrie litera cu litera.