| Cortex a întrebat:

Cum pot face ca fullscreen-ul de pe Youtube sa fie pe tot ecranul? Fara sa fie spatii negre in jos si in sus, sa fie videoclipul pe tot ecranul literalmente? Folosesc placa video lgl1953s and nVIDIA geforce gtx 1050 ti si windows 8.1.Am incercat la display settings dar nu am vreo optiune cu fullscreen.

5 răspunsuri:
| razvi7 a răspuns:

Monitorul tau nu are aceeasi rezolutie cu videoul la care te uiti si de aceea au sa iti apara acele bari negre.Nu ai ce sa ii faci.

| cezar003 a răspuns:

Ai optiunea "full screen" sau "ecran complet"dupa caz in coltul din dreapta jos, daca nu este functional inseamna ca ai niste setari gresite in browser si mai cu precadere la flashplayer poate chiar de la driverul Nvidia care nu este necesar de la Windows 7 mai departe

| iwefgOficiall a răspuns:

Nu exista acesta este formatul 16 9 pentru toate monitoarele find ele cu tub sau fara nu ai cum sa faci sa dispara dungile negre.

| cezar003 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul nVIDIA, este pentru windows XP win 7, 8, 10 i-si asigura singure functionalitatea
O alta chestie ar fi click dreapta pe executabilul "run nVIDIA" Proprietati/Compatibility/In caseta Run this program compatibility mode for: bifezi si alegi Windows 7 si "Run this program as administrator"de asemenea bifat

| cezar003 a răspuns:

Problemele de acolo mai departe daca persista pot fi rezolvate decat cu un monitor nou LCD