| sakura_7121 a întrebat:

Cum pot face daca am widows de lb engleza sa pun tastatura ca butoanele sa raspunda pe lb spaniola? va rog mult

P. S leptopul e din spania si de aceea vreau sa il am pe aceasta limba la tastatura.

2 răspunsuri:
| mady_3152 a răspuns:

Dai la control panel apoi Date, Time, Language, and Regional Options
dupa add other languages si se deschide o fereastra mai mica.vezi ca sus sa fie la LANGUAGES si dai la details. se mai deschide o fereastra si undeva in dreapta este scris add. dai acolo.si iti alegi limba. daca cumva in timp ti se modifica.ai jos in dreapta. unde este banda aia... unde de obicei este scris ceasul... ai limbile.si iti arata EN (engleza) si modifici de acolo pe limba ta.happy
sper ca te am ajutatbig grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca asa: Start/Control Panel/Regional and Language Options /Advanced si de la Select a language... selectezi Spanish (Spain) si dai Apply si OK. Succes si numai bine!