| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot imprima un bilet pe care l-am primit prin mail?
Trebuie să am un anumit program instalat sau o anumită imprimantă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Descarci fisierul "bilet" pe calculator, il deschizi, apesi tastele Ctrl + P si se tipareste pe orice imprimata atasata de calculatorul tau. Nu trebuie sa fie neaparat color, sunt acceptate si alb-negru, DAR codul de bara trebuie sa fie cu negru intens (nu cu gri! ). Altfel nu se poate scana si risti sa-ti refuze biletul.

Daca n-ai imprimanta atunci copiezi fisierul pe un stick de memorie usb si-l duci la un centru de copiere (sau la o cunostinta care are imprimanta laser) si rogi sa-ti faca o tiparire intensa, la cea mai buna calitate!

Pentru orice eventualitate e bine sa ai la tine si exeplarul electronic la imbarcare (tot pe un stick usb).

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice program care poate afișa biletul tău (fișierul primit) îl poate și tipări.

| gelu1970 a răspuns:

Pai descarci in pc arhiva respectiva si in functie de formatul ce il are, pdf, word, txt, il imprimi daca ai imprimanta. daca nu il treci pe un stick si il imprimi la cineva ce are imprimanta.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Nu e necesar niciun program. Ctrl+P si gata. happy

| Robert186 a răspuns:

Nu nu trebuie să ai o anumită imprimanta doar să fie color sper ca te-am ajutat