| natural a întrebat:

Cum pot invata engleza singura si rapid? voi cum ati invatat-o? va rog!

7 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Cursurile de pe net sunt ideale. Sunt gratis si asculti si pronuntia corecta.Dar la libraria Alexandri poti gasi carti cu cursuri de engleya. Sunt foarte bune, eu pe acelea le folosescwinking.Dar iti poti pune filme in engleza si repeti dupa ce spun actorii, dar filmul sa aiba subtitrare.Iar apoi inveti usor

| Alexandro9050 a răspuns:

La scoala am invatat. dar daca vrei sa inveti. cred ca trebuie sa ai pe cineva si sa vorbesti cu el/ea numai in engleza... si cauta cuvinte in dictionar. si invatale pe din afara. daca le folosesti des nu vei uita. laughing asa am invatat eu greaca

| Alexannderrr a răspuns:

Fii atent in clasa happy
Incerca sa raspunzi, chiar daca nu esti sigur happy
Uita-te prin carti. sunt unele care iti scrie in romana si dupa in engleza, poti sa inveti foarte usor iti arata si cum sa pronunti

| TiaFCRB a răspuns:

Nu ai cum sa inveti engleza rapid caci difera de romana... exista filme la care te poti uita si sa mai inveti sau meditatori... funda?

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Foloseste dictionare, cartile invata cuvinte noi din caiet, intreab-o pe profesoare/profesor ce inseamna cuvantul sau cum se zice in engleza cuvantul.Gasesti pe net tot ce iti doresti despre engleza si cum se invata.Trebuie sa stii neaparat alfabetul in engleza daca nu-l stii, nu poti forma cuvinte sau verbul,, a fi,,=to be. Sper ca te-am ajutat.Eu am invatat-o asa cum ti-am dat sfaturile de mai sus.C-am atat.Pa si la multi ani! Happy new year!

| BlackScorpion07 a răspuns:

Prima data trebuie sa inveti romana("invatat-o")

| natural explică (pentru BlackScorpion07):

Stiu ca se scrie" invatat-o" dar stii cateodata te grabesti si treci peste greselile de ortografiewinking