| EveTorres a întrebat:

Cum pot lua poze de pe wwe.com? copy nu merge.plz ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Nu merge pentru ca sunt incluse in flash. Dar ai putea face captura pe ecran Cu PrintScreen sau un soft de captura. Nu e o solutie eleganta dar depinde ce vrei sa faci cu foto alea. Daca pentru un telefon e mai mult decat ok.
O alta cale mult mai elaborioasa este sa studiezi cod-ul sursa al paginii si sa vezi unde-si tin ei pozele pentru ca acolo e un player cu extensie in XML.

| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Bună.Există multe metode de capturare a imaginii.Ori acţionezi click dreapta şi alegi din meniul autoderulant opţiunea "save image as/salvează imaginea", ori apeşi tasta PRINT SCREEN de pe tastatură iar apoi apeşi CTRL+V în Paint ori îţi scoţi un addon pentru browserul tău care capturează întreaga pagină apoi decupezi imaginea care te interesează cu funcţia CROP pe care o are fiecare editor de imagini. Sper că ţi-am fost de folos, o zi bună.

| foxi a răspuns:

Prima data vezi poza, apoi merge copy!

| Dorii a răspuns:

~>Faci capturi pe PhotoScape