| FunKesha a întrebat:

Cum pot pune caciulite la i t s a?

Răspuns Câştigător
| SandraPhantomhive a răspuns:

Jos, pe bara de instrumente iti apare EN (engleza). Dai click acolo ci apesi pe RO (romana). "î" este "]", "ă" este "[", "ș" este ";", "ț" este " ' " iar "â" este "\"
Sper ca te-am ajutat. Fundita pls?

6 răspunsuri:
| Marijuana187 a răspuns:

Prin "Caciulite" la ce te referi?laughinghee hee

| Mirco a răspuns:

Daca nu ai tastatura in romana dai click pe start intri in control panel dai click pe regional and language options dupa care se descide o fereastra si dai click pe language dupa care dai click pe details, dai click pe add si alegi la ambele casute romanian si dai ok dupa care dai apply ok si gata bafta

| LostHappiness a răspuns:

Apesi pe alt si shift si ă este [, î este ], â este \, ş este :, iar ţ e '

sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Giulia16 a răspuns:

Pai...
Jos, acolo unde iti apare ceasul, scrie EN, apesi pe RO apoi, s va fi pe punct si virgula, t pe cel de langa ă pe cel de langa P si î pe cel de langa ă si â pe cel de langa ala care stergi cand scrii.

Funda te rog?

| Bianqita a răspuns:

Ai aici un tutorial:
http://www.diacritice.ro/
până nu faci ce arată aici, nu ai să reuşeşti:D
Bafta!

| zuzu a răspuns:

Iti pui tastatura in romana si gatabig grin
asta e tothee hee