| BlackMan a întrebat:

Cum pot sa am si eu niste unghii mari tari si frumoase? mie mi se rup cam repede si sunt cam moi

16 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Pentru a-ti mai intari unghiile ai putea sa incerci sa le tii cateva minute in zeama de lamaie, sa le dai cu ptin ulei cald...etc...big grin

| User a răspuns:

Crek iti lipseste vitamina A din organism thinking

| BabyPink a răspuns:

Băi călduţe cu ulei de măsline sau ulei de parafină[găseşti la farmacie]
Şi nu-ţi pili unghiile decât într-un sens, altfel rişti să se rupă ff uşor...nu folosi acetonă căci distruge odată cu oja şi stratul de protecţie al unghiei.
Altă metodă:în apa calduţă pune sare de mare şi câteva picături de iod şi înmoaie unghiile în soluţie 20 minute...
Sper să te ajute!
Sărbători fericite!

| ALYNAMARYA a răspuns:

Este simplu... o lingura de ulei de masline si una de miere, amestecate cu un galbenus, iti inmoi unghiile in ea cat mai mult timp si vei vedea rezultate cam in cateva zile si sper sa mearga

| Ana_6509 a răspuns:

Uleiul de ricin, e cel mai bun si nici nu e scump dar trebuie sa urmezi tratamentul care dureaza vreo 2 luni Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu.

| iri a răspuns:

Exista tratamente pentru intarirea unghiilor. Incearca la farmacie, deaorece sunt mai ieftine si mai bune decat cele de la Avon, Oriflame, etc.

| Adeellee a răspuns:

Pey, o sa iti spun mai pe limba mealaughingDeci, intr-un vas mai mic iti incalzesti bine niste ulei, apoi iti bagi unchiutele acolo si incepi sa le masezi bine.Stai asa vreo 10 minute, apoi te speli pe maini.Este ca un tratament, poti sa mai continui si mai departe cu chestia asta.Iti garantez ca o sa functioneze. Eu asa procedezwinking

GoOd LoOk!

| teenager a răspuns:

Buna! si eu am avut problema asta cu unghiile insa am folosit un intaritor de unghii de la Farmec si pentru mine a functionat de minune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Masează unghiile seara, timp de cel puțin 2 luni cu ulei de ricin, lași să acționeze minim 30 de minute.
Dacă folosești oja sau lacul de unghii, îndepărtarea ei să o faci cu un dizolvant care nu conține acetonă (free), protejezi matrița unghială.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu nici eu nu am unghiile tari si de asta vreau asa incerk si eu cate ceva ca sa pot sa mi le intaresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la un specialist sa intrebi eu asa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum as putea si eu sa-mi las unghiile mari se rup foarte repede si nu-mi creste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am facut nimic doar ma muncit putim.

| mada_5987 a răspuns:

Cea mai buna solutie este de la farmec, este o substanta lichida cu vitamina b2 parca si o gasesti oriunde.costa cam 5 lei

| aura_7391 a răspuns:

Buna! Incearca sa le ti in ulei de masline pentru 10 minute si inainte de a te da cu lac, puneti pe vata spirt si umezestele!

| Psssssssssssss a răspuns:

Si eu am problema asta da nu stiu ce sa fac doar ca eu imi si rodeam unghiile doar ca problema cu rosul am rezolvato cu MAVALA de la sensiblue dar tot am unghi mici si foarte repede se rup sper ca faza cu rosu sa ajute pe cineva ca si pe mine ma ajutat o colega.