| onsnssjhsj a întrebat:

Cum pot sa interzic copierea imaginilor de pe blogul meu(Tumblr)?
Adica pot sa fac click dreapta interzis?

2 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu stiu sigur cu poti sa faci ca click dreapta sa fie interzis dar poti sa pui un watermark la imagini. Dupa ce pui watermark, ceilalti tot vor putea copia imaginile, dar watermarkul arata ca e proprietatea ta. Watermarkul poti sa-l faci foarte simplu in photoshop.

P.S.Aceasta metoda am folosit-o si eu la blog.Iti dau un link cu o imagine pe care am pus watermarkul meu pentru a vedea cum arata.

http://img20.imageshack.us/i/eaupotablerobinet1.jpg/

Sper ca te va ajuta si sa ai o zi buna!

| iulianr a răspuns:

Scuze pentru exprimarea gresita si cacafonia "ca click".