| oHirotoKun a întrebat:

Cum pot sa invat mai usor (sa memorez) si daca tot zic de asta imi puteti da niste sfaturi sa invat mai bine de ex:Sa invat mai multe big grin dau funda si vot big grin

Răspuns Câştigător
| Lil2828 a răspuns:

Pai depinde si de cat de bine si repede poti memora ceva.Dar eu ca sa retin,repet de multe ori si daca vad ca nu retin, imi scriu amanuntele pe palma si e ca si cum mi-ar intra in cap laughing suna ciudat, dar parca asa tin mai bine minte, dar fara sa ma uit in palma, doar repetand.Nu te-am ajutat prea mult, dar asta e "tehnica" mea big grin

3 răspunsuri:
| Xulescuu a răspuns:

Fiecare om are un stil al lui de invatare care ii e mai usor de memorat. In a 10a se face la Psihologie daca-mi aduc bine aminte. Atunci poti afla daca te impaci bine cu stilul Vizual, auditiv etc... Cauta pe net, te-ar putea ajuta sa-ti gasesti stilul.

| dreea a răspuns:

Memeoplus ginkoprim."ajutor pentru memorat usor"

| har a răspuns:

Pai cum au spus cei de mai sus gaseste-ti stilul,de exemplu eu invat cel mai bine dupa ureche, adica iau cartea/caietul si citesc cu voce tare, repet tot cu voce tare de cateva ori si gata, sau daca e vreo lectie maire, imi fac un fel de conspect in minte cu tot ce e important si ce am retinut.